MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly           27.11.2021 04:17         
 ÚVOD   INFORMACE  AKCE / REPORTÁŽE  ARCHIV  ČLÁNKY  MAGAZÍN - BLOG  INZERCE      KOMERČNÍ INZERCE  KONTAKTY
MotoMagazínInzerujte na MotoMagazínu

| Motoristická literatura |
Petr Hošťálek

Knihy


Reklama s možností objednávky
Petr Hošťálek, Nepálem na Enfieldech   Nepálem na Enfieldech

    Objednávka ZDE

  Zatím poslední kniha Petra Hošťálka nás zavede do Indie a Nepálu, kde známý cestovatel absolvoval expedici na motocyklu Royal Enfield. Celobarevná kniha s velkým množstvím fotografií nás dovede až na úpatí Himaláje. Spoluautorem knihy je jeden z členů expedice, Miloň Dvořák. Unikátní na tomto spoluautorství je, že oba autoři glosují stejné události, aniž by se předem domluvili. Čtenář tak dostává mnohdy unikátní výpověď dvou generací.
  Důležitou roli hrají v knize i staré britské motocykly Royal Enfield, které se v Indii dosud v licenci vyrábějí.

Petr Hošťálek, Expedice Peking 40 000 km 1. díl, obal Petr Hošťálek, Expedice Peking 40 000 km 2. díl, obal   Expedice Peking - 40 000 Km - I. díl
  Poutavý cestopis dobrodruha Petra Hošťálka, který se vydal na motocyklu z Českých Budějovic do Peginku a dále po stopách legendárního automobilového závodu Peking - Paříž. Tento první díl pojednává o první části cesty do Pekingu a popisuje - kromě samotné Číny - zážitky z některých států bývalého Sovětského svazu a z Mongolska. Cestovatel řeší zapeklité administrativní překážky, rve se s technickými závadami způsobenými kvalitou cest, ale vesměs s potkává cestou lidi ochotné pomoci.

  Expedice Peking - 40 000 Km - II. díl

    Objednávka ZDE

  Cestovatel Petr Hošťálek popisuje cestu zpět z Pekingu, po stopách Historického automobilového závodu Peking-Paříž.
  Formát B5, 160 stran, 140 barevných fotografií, křída, vazba V8, pevné , matně laminované celobarevné desky, cena 363,- KčPetr Hošťálek, Stadion S 22, S 23, obal     Rok po vydání úspěšného titulu Mopedy Stadion S11 přišel Petr Hošťálek s pokračováním. Kniha Mopedy Stadion S22 a S23 volně navazuje na předcházející a doslova naplno otevírá dveře poznání všech informací mající spojitost s výrobou mopedů Stadion S22 a S23.
Petr Hošťálek, Stadion S 22, S23, obal


  Formát 216 x 303 (totožným s 1.dílem), 150 stran a 32 barevných příloh, křída, vazba V2 desky měkké, celobarevné, leskle laminované s chlopněmi. Dále obsahuje vložený sešit Přehled motomuzeí v ČR.

Československé mopedy - 1. díl Stadion S 11  (II. doplněné vydání)

  Pouze několik málo titulů, jenž byly vydány v nedávné době, se dočkalo druhého vydání. Veliký zájem o knihu tak potvrzuje jednak vysokou hodnotu informací, kvalitu vyprávění autora a tak také to, že krátká výroba mopedů zaznechala v naší historii nesmazatelné stopy.
  Ve druhém rozšířeném vydání úspěšného titlu naleznete spoustu nových, doposud nikde nepublikovaných informací a fotografií, které autor získal po prvním vydání knihy.


Petr Hošťálek, Stadion S 11, obal   Tím se všem dostává do rukou to, co tu ještě nebylo a na co jsme, my všichni milovníci miniaturních kubatur, dlouhá léta netrpělivě čekali: podrobné zpracování celé historie vzniku, přípravy výroby prototypů, náběh výroby sériové i všeho ostatního, co se prvních Stadionů týkalo. Najdete tu kapitoly o typech z dálkových propagačních jízd, ze vzniku sportovních tříd do 50 ccm, z terénních soutěží i ze závodů na plochých drahách. Kapitoly technické, týkající se změn ve výrobě, licencí, exportu i kapitolu, podle které si budete moci postavit přesnou repliku původního plochodrážního mopedu. V publikaci formátu A4 je přes 170 fotografií, z nichž většina nebyla dodnes uveřejněna a jsou v ní i přetisky původních továrních dokumentů. Není to ale jen výčet technických dat, velká část knihy jsou šťavnatá vyprávění skutečných lidí, kteří „u toho byli“, zvlášť pak Zdeňka Knota, původně mistra montáže mopedových motorů, pak pracovníka OTS a továrního soutěžního jezdce, člověka, který celou éru mopedů aktivně prožil od samého začátku až po definitivní ukončení jejich výroby.

Petr Hošťálek, Stadion S 11, obal Petr Hošťálek

Podpořte MotoMagazín investováním do reklamy na jeho stránkách. Nabídněte své produkty širokému spektru zdejších návštěvníků. Nabízíme širokou škálu možností. Od obrazové reklamy, přes textovou až po PR články.


DISKUSE K ČLÁNKU
Provozovatel serveru nenese žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků
Zodpovězená témata (6/12): Strana 1 / 1
 Dobrý den, rád bych si objednal obě knihy o stadionech, ale ať se koukám, jak se koukám, tak nemůžu najít žádný formulář. Je chyba u mě, nebo přes motomagazín už nejsou objednávky možné?    [slawa.cap]    (30. 01. 2012)
 Tak už se to rozjelo. Začátkem týdne mě kontaktoval paní z nakladatelství Růže. Knížka o s22 a 23 momentálně není skladem, tak pošle aspoň knížku o s11.    [slawa.cap]    (24. 02. 2012)
 Děkuji JB, myslel jsem si, že motomagazín bude objednávky přesouvat automaticky. Dnes jsem z nedočkavosti odeslal objednávku znova, tak snad z toho nebude zmatek.    [slawa.cap]    (09. 02. 2012)
 Vaše objednávka byla ihned předána nakladatelství, které má objednávky zcela ve své režii. Omlouvám se za nečinnost, ale MotoMagazín je v tomto pouze prostředníkem. Na prodlení jsem již nakladatelství upozornil. Pokud by problém přetrvával, budu to urgovat i nadále.    [Jiří Bartuš]    (09. 02. 2012)
 Tak ani po týdnu žádná reakce na objednávku. Nevíte, jak to probíhá?    [slawa.cap]    (07. 02. 2012)
 Moc děkuju, objednávku jsem hned odeslal, ale ještě mi nepřišla žádná informace ohledně platby. Doufám, že s tím formulářem, to nebyl velký problém.    [slawa.cap]    (31. 01. 2012)
 Do nového roku jsem již se zprostředkováním prodeje knih nepočítal. Pokud je ale stále zájem, tak není problém objednávky obnovit.    [Jiří Bartuš]    (30. 01. 2012)
Přidat odpověď    (6)
 Přesto,že uvádím správné údaje stále značí špatnou elektronickou poštu. Jiří Bořil Vikýřovice bodas@bodas.cz    [Jiří Bořil]    (10. 01. 2010)
 Pozor, při objednání si zkontrolujte než zaplatíte fakturu její správnou výši. mě došla faktura kde byla sleva jen 10 % a to jsem členem klubu přátel již několik let. Celková sleva není 30 % (součet 10+20 %) ale je pouze 20 %, takže by cena měla být 355,- Kč    [HonzaBK]    (16. 03. 2010)
 Vaše objednávka byla v pořádku přijata. Děkujeme.    [Jiří Bartuš]    (11. 01. 2010)
Přidat odpověď    (2)
 Tak druhej díl mopedů mám doma,zrovna to studuju a asi nejdu dnes ani spát. Je to napínavý jak detektivka,a možná ještě malinko líp udělaný než první díl.

Pane Hoštálek,neuděláte druhý upravený vydání prvního dílu?    [Monty]
    (08. 03. 2009)
 Obsah knih pana Hošťálka nelze hodnotit jinak než v superlativech. Dnes je již spíše výjimkou získat tolik nových nikdy nepublikovaných informací z jedné knihy.    [Novotný]    (25. 03. 2009)
Přidat odpověď    (1)
 Knihu už mám od včerejška doma.    [Miroslav Kratochvíl]    (26. 04. 2008)
 Vážení čtenáři. Jak na vás kniha zapůsobila? Bylo by jistě dobré podrobit knihu kritice, protože ještě je čas ovlivnit vydání následujících dvou dílů.

Osobně doporučuji pročíst si i další knihy od pana Hoštálka, protože rozhodně nelze říci, že by byly pouhými cestopisy. Ono je totiž rozdíl když se vydá na cesty mladík s vidinou honby za dobrodružstvím a nebo životem a zkušenostmi protřelý chlápek, který dokáže nalézat a posuzovat události v souvislostech. V tomto případě se jedná o souvislosti zejména historie techniky motorových vozidel.    [Jiří Bartuš]    (06. 06. 2008)
Přidat odpověď    (1)
 Dodavate knihu aj na Slovensko? Da sa objednat aj na dobierku?    [Odo]    (03. 03. 2008)
 Knihu dodáváme i na Slovensko, ale zde raději doporučujeme platbu na fakturu, protože za dobírku na Slovensko se platí České poště cca Kč 270,-- dle váhy, čímž cena knihy výrazně vzroste. Při platbě na fakturu žádné další balné či poštovné není účtováno.
Nakladatelství Růže, Božena Nedorostová    [Božena Nedorostová]    (20. 05. 2008)
Přidat odpověď    (1)
 Jak to vypadá s dodání knihy ?    [Jaroslav Schustr]    (03. 03. 2008)
 Balík včera přišel.    [Sláva Hort]    (26. 04. 2008)
 Mám tu samou zkušenost,zaplatil jsem 3.4.08 a do dnešního dne se
nikdo neozval.[Miroslav Kratochvíl]    [Miroslav Kratochvíl]    (22. 04. 2008)
 Knížky (S-11) jsem si objednal,před třemi týdny zaplatil fakturu a do dnes nic nepřišlo,ani se nikdo neozval.    [Sláva Hort]    (21. 04. 2008)
 Prosí mějte strpení. Chvíli trvá než odejdou informace vydavateli a také chvíli trvá než je vydavatel zpracuje.
Dobírkové objednávky trvají déle obecně, protože jsou pro vydavatele náročnější.    [Jiří Bartuš]    (17. 03. 2008)
 Dobry den, objednal jsem si knihu s platbou predem a chtel jsem se zeptat, za jak dlouho by mi mely prijit na mail fakturacni udaje. Knihu jsem objednaval ve stredu vecer. Dekuji za odpoved.    [Jan Hrdina]    (14. 03. 2008)
 Kniha dnes dorazila :-) Super počtení dnes asi nepůjdu spát :-)))
Děkuji Pane Bartuši že jste ji sem umístil na objednání.    [Jaroslav]    (10. 03. 2008)
 Pokud jste si knihu objednal s platbou předem, nakladatelství vás v dohledné době jistě kontaktuje. S jistou prodlevou je však nutno počítat, zvláště dnes, kdy ještě není kniha oficiálně vydána.
U objednávek na dobírku se může časově projevit náročnější příprava.
Případné dotazy a připomínky, prosím, zasílejte individuálně na adresu MotoMagazínu info@motomagazin.cz a já se je pokusím rychle vyřídit.    [Jiří Bartuš]    (06. 03. 2008)
 Knihu jsem objednal zhruba před 10 dny a stále se nikdo neozval.Nevíte někdo jaké je dodání knihy ??    [Jaroslav]    (06. 03. 2008)
Přidat odpověď    (8)
Nezodpovězená témata (6/12):
 Byl jsem u vzniku OTS- Motor České Budějovice za vedení Ing.Toišlem a ved,servisu Josefem Pellem. Nastoupil jsem tehdy za
Vildu Jeřábka. Tak jsme tam byli:Zdena Knot, Láďa Lepša A já
(Josef Hebík) Měli jsme sídlo ve Westenů vile na Dukelské a odtud jsme se přemístili na "Střelák" vedle vývoje.Byly to krásné chvíle
-přednáčky,servisy pro autokluby,účast na motokrosech, veletrhu
v Brně! Rád vzpomínám i na Milana Šnédara,Milana Vlka,kluky z propagace a z vývoje!
[Josef Hebík]      (14. 10. 2014)
 Dobrý den pane Hošťálku
Jelikož můj otec taky pracoval v Motor Stadion Rakovník,a já sám vlastním několik mopedů S11,zakoupil jsem si vaši upravenou knihu o mopedech S11,na kterou jsem tady četl spoustu chvály.Na rovinu.Kniha mě nezklamala ale ani přehnaně nenadchla.Dle mého názoru,vzhledem k obsahu publikací o historických motocyklech na našem trhu,je ta vaše rozhodně lepší průměr. Po těch superlativech od ostatních jsem rozhodně čekal víc.Co se mi však docela nelíbilo jsou celkem zbytečné jízlivé poznámky na tu dobu,kdy mopedy S11 vznikaly.Byla to doba jako každá jiná,se svými klady i zápory.Jako by to třeba nyní bylo jiné.Copak toho chaosu,nelogičnosti a nefunkčnosti nyní není až nad hlavu?Až bude někdo tuhle dobu objektivně hodnotit třeba za třicet let,možná napíše že dokonale fungovala akorát korupce.A to pořádně.Takže příště víc nadhledu a objektivity a taky pohledu jak dokonale funguje současný kapitalismus,kdy to jde od desíti k pěti a nikdo ještě neví,kam to dojde.Radši jste mohl více rozvédst různé odlišnosti,o řadě se dá dočíst i tady na fóru,např.že některé mopedy měly místo výrobního štítku nálepku aj,prostě čekal jsem víc.
Zdravím vás
[čtenář z Rakovníka]      (03. 02. 2011)
 Dobrý den, nevíte, zda Petr Hošťálek chystá i další pokračování o mopedech Jawetta?
[Pavel]      (03. 05. 2010)
 škoda že není samostatně dodatek 1 dílu se změnama,com áme dělat my, co 1. díl máme původní? nemohl yb p. Hošťálek někde na webu umístit dodatek, ketrej by jsme si vytiskli a přiložili k prvnímu vydání??
[HonzaBK]      (08. 03. 2010)
 Dobrý den.
Tato kniha nemá z mého pohledu chybu, můžu ji všem vřele doporučit.
Honza morava.
[honza morava]      (05. 10. 2008)
 Dobrý den.
Všem, kterým byla kniha zaslána pozdě, se jménem Nakladatelství Růže omlouvám. Některým jsem to již psala, docházelo ke špatné evidenci došlých plateb, ale tuto chybu jsme již odstranili a knihy by měly být odeslány nejdéle do pěti dnů po zaplacení. Veškeré knihy na dobírku opět odesíláme nejdéle do pěti pracovních dnů, většinou okamžitě po obdržení objednávky. Věřím, že se nám podařilo veškeré problémy odstranit a nyní bude vše k oboustranné spokojenosti.
Pan Miroslav Kratochvíl by měl mít knihu již také doma.
Jakékoliv dotazy či připomínky rádi zodpovíme na adrese ruzeprodej@seznam.cz
Za Nakladatelství Růže Božena Nedorostová
[Božena Nedorostová]      (20. 05. 2008)

NOVÉ TÉMA
Pouze pro založení nového diskusního tématu
Diskuse není určena k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskuse odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.
 Jméno:     
 E-mail:     
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky, které souvisí s danou tématikou. Nepatřičné příspěvky budou z diskuse odstraněny.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <U>, <I>.
Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.

Komerční inzerce
Renovace a oprava nejrůznějších palivových nádrží navíc umí hodit vašeho veterána do gala.
Nové články
Kouzlo japonských motocyklových přístrojů
10. Sjezd Jawistů po 70 letech v Luhačovicích
Suzuki GS 1000 E
Šolcovy zatáčky 2021
Po kývačce přichází Pérák
Bugatti Grand Prix Zlín 2021
NIPPON RETRO 2021
Z druhé ruky: Jawa Pérák in action
Kopčany 2019
Duel naháčů
Brno Revival 2019
Jawa 300 CL a vozík PAv
Suzuki TC200
Pérák ze stodoly
Můj život Pekelného Anděla
Medzinárodné motocyklové preteky Letisko Trenčín 2020
Mad Max Style…
Yamaha FZ 750

PODPOŘTE NÁS
SDÍLENÍM ČLÁNKU

MotoMagazín na facebooku


Témata
INZERCE     Nový inzerát
Japonské motocykly
Poválečné motocykly ČZ
Jawa Pérák
Motocykly JAWA 500 OHC
Motocykly JAWA Bizon
Lidová vozítka
Vozítka Velorex
Manet 90
Kniha vozítka Velorex
Motocyklové vozíky
Motocyklové vozíky PAv
Mopedy Stadion
Sidecary VELOREX
Videoarchiv
Francouzské motocykly
Literatura
OILMASTER
MotoMagazín na Youtube
MotoMagazín na Rajčeti
Motocyklové vozíky PAv - oficiální stránky knihy
  Oficiální stránky knihy
Jawa Californian - oficiální stránky knihy
  Oficiální stránky knihy
  Dodatky knihy
  Fan club Velorex
Vrchní, zdrhni!
www.jawadily.cz
Žebříček článků
Kouzlo japonských motocyklových přístrojů
Česká Tourist Trophy 2016
III. Pohár motorových dvoukolek
Česká Tourist Trophy 2018
10. Sjezd Jawistů po 70 letech v Luhačovicích
7. Sjezd Jawistů v Luhačovicích
Pérák 2016
Pérák 2015
Česká Tourist Trophy - IRRC 2019
XXXVIII. Nepomucký trojúhelník
300 zatáček Gustava Havla 2019
Classic Show 2015
300 zatáček Gustava Havla 2018
Česká Tourist Trophy 2017
Ve stopě zlínské šestidenní 2018
Branná 2018
Setkání veteránů Holešov
Bugatti Grand Prix Zlín 2021
300 zatáček Gustava Havla 2015
Zlínská Historic Rally 2019
Brno Revival 2019
NIPPON RETRO 2018
Sraz patinovek a bastlů
Pérák 2017
Setkání veteránů Holešov 2017
Publikování nebo další šíření obsahu serveru motomagazin.cz je bez písemného souhlasu autora zakázáno. © Jiří Bartuš