MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly           24.7.2024 10:47         
 ÚVOD   INFORMACE  AKCE / REPORTÁŽE  ARCHIV  ČLÁNKY  MAGAZÍN - BLOG  INZERCE      KOMERČNÍ INZERCE  KONTAKTY
MotoMagazínInzerujte na MotoMagazínu

| Magazín - Blog novinek a zajímavostí ze světa, historie, cest, stodol a garáží | Péče o pneumatiky pro veterány |
Fotografie
MAGAZÍN - BLOG
novinek a zajímavostí ze světa, historie, cest, stodol a garáží


Seznam článků


Jak na rez v nádrži?
Podívejte se, jak se zbavit rzi v nádrži jednou provždy
Po kývačce přichází Pérák
Po Jawě kývačce přichází z Indie na český trh variace na téma Jawa Pérák.
Jawa 300 CL s připojeným vozíkem PAv40
Tradiční kývačkové linie nové indické Jawy 300 CL doslova vybízí k připojení vozíku PAv.
Kawasaki Z H2 a nová Čechie-Böhmerland
Zamyšlení nad podobností vzniku motocyklů Kawasaki Z H2 a nové Čechie-Böhmerland, které si fyzicky nejsou vůbec podobné.
ČZ 250 Custom Mk. II
Představujeme jeden z mála dochovaných motocyklů ČZ 250 Custom druhé generace. Na popisu provedených renovačních prací se lze seznámit s technickými detaily, které tyto motocykly odlišují od motocyklů běžné sériové produkce.
ČZ 250 Custom
Motocykly ČZ 250 Custom představují zajímavé oživení v jinak velice nudné produkci československých motocyklových výrobců na konci 70. let minulého století.
Veteránisty čekají změny?!
Opravdu čekají provozovatele historických vozidel veliké změny?
Jawa z Indie
Jawa 300 od indického výrobce Mahindra budí svým pěkným retro designem pozitivní emoce.
Muzeum českého road racingu v Hořicích
Muzeum českého road racingu je mezi českými muzei unikát. Silniční závodní motocykly lze obdivovat v mnoha českým muzeích, avšak pouze v Hořicích se nalézá muzeum, které vzdává hold závodění jako takovému.
Norton Dominator 650 SS
Povídání o historii a zkušenostech s motocyklem klasické britské konstrukční školy, Nortonem Dominator 650 SS
I pozitivní změny v dopravě se dějí...
Ministerstvo dopravy přišlo nečekaně s několika pozitivními změnami v oblasti provozu motorových vozidel. Nejeden český motorista, znající jen zavádění přísnějších represí, nevěřícně studuje nastalé změny.
Péče o pneumatiky pro veterány: aby vám dlouho vydržely
Péče o pneumatiky pro veterány: aby vám dlouho vydržely
Benelli 650 Tornado
Článek přináší stručnou historii motocyklů Benelli 650 Tornado a osobní zkušenosti autora s těmito zajímavými motocykly.
Poslední závody Františka Šťastného s továrním týmem Jawa
V článku k 90. výročí narození našeho nejslavnějšího motocyklového závodníka Františka Šťastného přinášíme mimo jiné dosud nepublikované fotografie a výstřižky z dobových periodik vážících se k roku 1969, který pro něj bohužel šťastným příliš nebyl.
200000 kilometrů na Pionýru?
... aneb co je psáno, nemusí být vždy dáno.
Jawa 350 OHC pohledem kolemjdoucího
Nová Jawa 350 OHC je na trhu půl roku a za tuto dobu si našla cestu k překvapivému množství zájemcům. Motocykl jistě dokáže splnit nároky běžného motoristy, avšak při bližším pohledu na detaily motocyklu se nelze ubránit smýšleným pocitům.
Čezeta Amerického Námořnictva
Cesty osudu některých motocyklů bývají nevyzpytatelné. Avšak to, že bude strakonická stopětadvacítka zařazena do služeb Amerického Námořnictva, by netipoval asi nikdo.
Zatracené třicítky
Naše silnice jsou doslova zavaleny omezeními o jejichž smyslu lze v mnoha případech s úspěchem polemizovat.
M2T, olej s pošramocenou pověstí
V roce 1969 uvedl národní podnik Benzina na trh nový olej určený pro mazání dvoutaktních motorů M2T, který znamenal pro mazání dvoudobých motorů znatelný pokrok. Co způsobilo, že si olej nezískal mezi motoristy dobrou pověst?
Speed Marathon 2017
K celoevropskému maratónu měření rychlosti vozidel se v letošním roce poprvé přidala i Česká republika a Policie české republiky se tohoto úkolu zhostila se vší vervou.
Nová dopravní značka Stůj, čekej!
Novou dopravní značkou vychází ministerstvo vstříc zejména těm motoristům, kterým vadí příčné zpomalovací retardéry.
Stále perspektivní MZ 251 ETZ?
Má i dnes smysl koupit si MZ 251 ETZ? Dle cen, které zůstávají bezmála dvacet let na stále stejné úrovni, je zřejmé, že motocykly MZ 251 ETZ mají stále dostatek příznivců.
Kubánec
Jan Křemen poskytl MotoMagazínu exkluzivní rozhovor nejen o jeho připravovaném románu Kubánec.
Norton Commando Roadster 850
Představitel klasické britské konstrukční školy dokáže vzbudit emoce kdekoli, kde se objeví. Bude tomu tak i zde na MotoMagazínu?
Jawa 350 OHC
Nová Jawa 350 OHC oficiálně představena. Podařilo se Jawě zakomponovat do čínského motocyklu tradiční prvky motocyklů Jawa?
Blesk Speciál - závodní motocykl Františka Šťastného
V souvislosti 90. výročí narození legendy silničního motoristického sportu Františka Šťastného si připomeňme motocykl, se kterým dokázal v roce 1952 prorazit mezi domácí silničářskou elitu.
Bude zrušena dovozová STK?
Dle tiskového prohlášení ministerstva dopravy začne Česká republika uznávat doklady o technické kontrole motorových vozidel vydané v zahraničí. Jaká je šance na zavedení tohoto pravidla do praxe?
Easy Rider v ČSSR
V československém filmovém trezoru skončila i kopie kultovního amerického filmu Easy Rider (Bezstarostná jízda). V roce 1977 se stal zázrak a Bezstarostnou jízdu se podařilo promítnout několika desítkám šťastlivců v kině Ponrepo.
Nejlevnější auto na světě
Indická automobilka Bajaj Auto začala vyrábět nejlevnější auto na světě, Bajaj Qute.
Hindúkuš, Heckel a Jawa
Jen málo kdo ví, že známý fotograf Vilém Heckel nafotil v Afgánistánu sérii propagačních barevných fotografií pro PZO Motokov, jejichž ústředním motivem jsou motocykly Jawa 250 a 350 Sport.
Retrotéka Brno 2016
Přijďte zažít jedinečnou atmosféru oživeného historického stadionu Za Lužánkami v srdci Brna. Můžete se těšit na celodenní výstavu historických vozidel a bohatý doprovodný program zaměřený na rodiny s dětmi.
Místa spjatá s výrobou motocyklů značky Jawa
Poznejte místa spjatá s výrobou motocyklů značky Jawa. Za pomoci dobových fotografíi a digitálních map navštivte místa kterými prošla historie.
Kývačka ve sportovním střihu
Jawa Kývačka, potažmo její vývojový druh, slangově zvaný Panelka, byly součástí výrobního programu Jawy po dlouhá léta, přičemž jejich charakteristický vzhled po celou dobu nedoznal zásadnějších změn. V roce 1967 se na sérii reklamních fotografií objevila Jawa 250 typ 559/04, která se v detailech přeci jen mírně odlišovala.
Kalendář MotoKenny 2016
Proč a jak vznikal originální kalendář pro rok 2016 od firmy MotoKenny se dozvíte z povídání autora kalendáře Petra Kenny Buriana.
Autoškola není motoškola
Tak nám opět změnili autoškolu. Respektive motoškolu. Stane se dvojí řízení motocyklů v autoškolách minulostí? A kdo vlastně vymyslek dvojí řízení motocyklu?
Trocha /ne/ekologie nikoho nezabije
Článek reagující na kauzu podvodného software v automobilech koncernu Volkswagen.
Výstava zemědělské techniky na Salaši Krajinka
Farma Krajinka nenabízí jen výborné sýry a tradiční slovenské pochutiny. Méně uspěchaným návštěvníkům nabízí k shlédnutí i pěknou sbírku historických zemědělských strojů a traktorů.
Motocyklové unikáty Pavla Malaníka
Motocyklové unikáty Pavla Malaníka. Laurin & Klement typ B, Laurin & Klement CCCC , Torpedo V4, NLG – JAP.
Motocykl Laurin & Klement, Slávia CCR. Originál nebo kopie?
Je motocykl Laurin & Klement, Slávia CCR, vystavený na Setkání veteránů v Holešově, originálem, nebo pouze zdařilou kopií?
Renovovat, nebo nechat renovovat?
Platí dnes ještě rčení - než to nechat zkazit někomu jinému, to si to radši zkazím sám? Polemika nad otázkou zda renovovat ve vlastní režii, nebo plně využít služeb odborných firem.
Czechoslovak Motor Review - časopis známý i neznámý
Časopis Czechoslovak Motor Review vydávaný pod taktovkou PZO Motokov a distribuovaný každý měsíc do mnoha zemí celého světa v několika jazykových mutacích měl nezanedbatelný podíl v šíření informacích o výrobcích československého motoristického průmyslu.
Muzeum motocyklů na hradě Kámen
Na hradě Kámen je od roku 1974 umístěna expozice historie jednostopých vozidel.
Replika = náhradní díl?
Slovo replika je mezi českými veteránisty velice frekventované, ne-li nejfrekventovanější. Co to vlastně ona replika je? Respektive čím by replika měla být?
Zaporožec ZAZ-968, automobil, který pomohl motorizovat Sovětský Svaz
Automobil, který pomohl motorizovat Sovětský Svaz je u nás téměř neznámý. Na první pohled je nápadně podobný automobilu NSU Prinz, jehož tvary se sovětští konstruktéři zjevně více než jen inspirovali.
Jawa to nevzdává
Výrobce se slavnou minulostí a nepříliš slavnou přítomností žije. A jak se zdá, nehodlá to vzdát.
Vyřazování do základního neutrálu - patent, který upadl v zapomnění
Řadit základní neutrál jedním pohybem řadicí páky byl nápad, kterému byl v Závodech 9. května (Jawě) přiznáván veliký potenciál. Spolu s patentem na sdružení řadicí a startovací páky měl přinést zásadní zjednodušení obsluhy motocyklu. Zatímco jednopáka se ujala na věčné časy, vyřazování zcela upadlo v zapomnění.
Jednopáka
Ovládání řazení a startování motoru jednou pákou bylo po dlouhá léta specialitou motocyklů Jawa a ČZ. Myšlenka sdružit řadicí a startovací páku do jedné nevznikla v konstrukční kanceláři Závodů 9. května (Jawa) náhodou. Prvotní impuls vešel z nutnosti obejít patentovou ochranu firmy DKW na území Západního Německa.
Velorexem na STK
Může tříkolový Velorex absolvovat STK vybavenou kamerovým systémem? Může, ale je to boj. Tříkolový Velorex totiž z principu nemůže najet na montážní jámu a tím pádem nemůže kamera sejmout jeho registrační značku.
Tajemství monopostů Auto Union
Ještě dlouho po skončení války se věřilo, že všechny závodní automobily Auto Union, které se po skončení války staly sovětskou válečnou kořistí, nenávratně zmizely v Sovětském Svazu. Na počátku 70. let se však jeden z monopostů Auto Union objevuje na prodej v Československu.
Pětistovka
Napsat článek o filmu Pětistovka jen jako prostou pozvánku do kina, bylo by zde na MotoMagazínu příliš laciným počinem. Vždyť už ve své době vyvolal tento film poměrně rozporuplné reakce.
Dieselová Čechie
Motocykl se vznětovým motorem není díky firmě Royal Enfield žádnou velikou raritou. Málo kdo však ví, že již v předválečném Československu bylo možno vídat minimálně jeden dieselový motocykl. Byla jím upravená Čechie - Böhmerland.
Ztracené Mercedesy
V rámci ochrany před spojeneckými nálety se několik legendárních závodních automobilů Mercedes-Benz ocitlo i na našem území. Některé z nich se podařilo zachránit, ale ostatní jsou však zřejmě navždy ztraceny na území vývalého Sovětského Svazu.
Formule 1 v Soči, podruhé
Před lety jsem se zde pozastavoval nad rozhodnutím o pořádání závodů Formule 1 v ruském Soči. To, co se tehdy jevilo jako špatný vtip, se právě nyní stává realitou.
1952
Ze všech mnoha ročníků časopisu Svět motorů, od roku 1947, kdy vyšlo první číslo, vyčnívá ročník 1952. Vyčnívá tím, že se v něm téměř nic zajímavého nedozvíte.
Motoristická a technická muzea v Čechách
Pátrání po motoristických a technických muzeích v Čechách bylo završeno vznikem databáze, která našla své místo v kalendáři akcí www.veterankalendar.cz.
Závodní Jawa 175 OHV zpět na domácí půdě
Motocykl Jawa 175 OHV představuje vrcholnou předválečnou konstrukci Zbrojovky Ing. Janeček. Motor motocyklu je zajímavý konstrukcí ovládacích tyček rozvodu OHV, které jsou vzájemně překříženy, čímž na boku válce tvoří charakteristické X.
Zachráněný monopost
Vzácný monopost Mercedes-Benz W154 se do sbírek Národního technického muzea dostal náhodou. Jaké byly osudy tohoto výjimečného vozu? Proč nebyl vyvezen do zahraničí jako spousta jiných vzácných vozidel? Jak to vlastně bylo s vývozem veteránů do zahraničí?
Jak to bylo s vývozem historických vozidel do zahraničí?
Vývoz historických vozidel do zahraničí byl v minulosti státem podporovanou disciplínou. Během uplynulých padesáti let bylo z naší země vyvezeno tisíce historických vozidel. Řídili se vývozci alespoň nějakými pravidly? Kdo vývoz organizoval a kdo vlastně rozhodoval, které vozidlo smí či nesmí býti vyvezeno?
Vrací se éra přeplňovaných motorů motocyklů?
Ač to Kawasaki stále tají, je téměř jisté, že novou Ninju H2 bude pohánět přeplňovaný motor. Bude tedy nová Kawasaki předzvěstí další éry přeplňovaných motorů v motocyklech? Ta minulá, na počátku 80. let minulého století, skončila ve slepé uličce. Jaká byla nejznámější představitelka přeplňované éry, Kawasaki GPz 750 Turbo?
Legendární Karel Březina vydal knihu a dostal zlatý pohár
Během slavnostního zahájení závodů České Tourist Trophy v Hořicích dne 10.8.2014 byl hořickými pořadateli obdarován zlatým pohárem známý motoristický novinář a komentátor Karel Březina.
Ach ti naši silničáři
Silničáři nespí. Bohužel! Motocyklové závody ve Volárně u Kolína a před časem v Dymokurech byly zrušeny pro nezpůsobilost povrchu vozovky, kterou zapříčinili naši silničáři, kteří provedli opravu povrchu dle českých standardů.
Miliontý československý motocykl
Píše se rok 1958. Československo zažívá fenomenální úspěch na Světové výstavě EXPO 1958 a v pátek 6. června 1958 z výrobní linky Českých závodů motocyklových ve Strakonicích sjíždí milióntý československý motocykl, zlatá Jawa-ČZ 175.
Změna technologie výroby motocyklových lanek v roce 1953
Renovátoři motocyklů vyrobených na počátku 50. let minulého století často řeší otázku, jaký druh bowdenu je ten správný pro jejich motocykl. Některé motocykly byly osazeny bowdeny opatřenými lakovanou přízí a některé plastovým obalem.
Jak přišla firma Jawa k názvu Závody 9. Května?
Při pohledu do technického průkazu, nebo na výrobní štítek motocyklů Jawa vyrobených v 50. a 60. letech minulého století může kdekoho zarazit název výrobce. Jsou jím Závody 9. května, n. p. Co však má společného tradiční česká značka Jawa s 9. květnem?
Aukro poškozuje trh s historickými vozidly
Bývalo zvykem, že jsem se zde na stránkách MotoMagazínu zamýšlel nad trendy a stavem cen vybraných historických vozidel. Již v minulých letech jsem upozorňoval na rostoucí vliv aukčního serveru Aukro na tvorbu cen. To, co jsem považoval za přínosné, se bohužel, díky politice, jakou tento monopolní server v České republice uplatňuje, změnilo na destrukci trhu.
Kauza Manet
Manet 90 plnil na přelomu 40. a 50. let minulého století stránky motoristických časopisů. Nešlo však jen o reklamu lákající ke koupi nejlevnějšího motorového prostředku v Československu. Ve většině případů šlo o polemiku nad technickými nedostatky a problémy, se kterými se majitelé Manetů museli potýkat.
První motocykl Jamese Deana
Víte, že prvním motocyklem Jamese Deana, idola tenagerů 50. let minulého století, byl motocykl ČZ 125 A z roku 1947? Československý motocykl dostal Dean v patnácti letech.
Honda CB1100
Retro edice motocyklů jsou dnes na celém světě velice populární. Bylo jen otázkou, kdy i největší světový výrobce motocyklů vsadí na retro vlnu. Stalo se tak v roce 2007, kdy byl představen motocykl Honda CB 1100 retro.
Povrchová úprava motorů Jawa
Jak vlastně byly motory Jawa povrchově upravovány? Plně složené motory byly opatřovány stříbrným barevným nástřikem přes úchyt motoru k výrobní lince.
Kampaň Stop zbytečným renovacím
Stop zbytečným renovacím. MotoMagazín podpořil kampaň za zachovávání historických vozidel v nálezovém stavu.
Jawa 250 Flat Tracker
Motocykl je příkladnou ukázkou účelně provedené stavby motocyklu pro specifickou motoristickou disciplínu Flat Track.
Jawa Land Patrol
Motocykl ČZ vytvořený pro potřeby farmářů, zemědělců a pastevců v Austrálii a na Novém Zélandu.
Motocykly ČZ 175 s elektrickým startérem
Rozhodnutí strakonické ČZ, implantovat do motocyklů motor s dynamostartérem, původně určeným pro skútry Čezeta, dalo vzniknout jedné z nejpozoruhodnějších verzí motocyklů našich výrobců.
Minimotocykl BLW
Design amatérského minimotocyklu BLW z 50. let minulého století působí velice uceleným dojmem a svědčí o estetickém cítění konstruktéra.
Formule 1 v Soči!
Kam se to řítí svět Formule 1? Toho, kdo pravidelně sleduje svět formule 1, dnešní zpráva o chystané velké ceně Ruska 2014 v Soči, nemohla překvapit.
Boxer už ne, prosím!
Když jsem se v posledních Českých motocyklových novinách dočetl o aktuálních novinkách z motocyklové firmy Jawa, nestačil jsem se divit. Jawa testuje nový velkoobjemový motocykl takových kvalit, jež zaručí, že už značka Jawa dále nemá být spojována s levným zbožím.
Elekrická Škoda Octavia
Na pařížském autosalónu byl s velikou pompou vystaven elektromobil Škoda Octavia a jsou ho plná média. Co demonstruje Škoda Octavia elektro v roce 2010 se svými 315 kilogramovými akumulátory, dojezdem 140 kilometrů a dobou nabíjení 4 hodiny?
Kam kráčí prodej historických vozidel a dílů?
eny opět a stále rostou. Ano, to zní velice logicky a nemá smysl se hluboce pídit po příčinách. Ty nejsou ani tak v otevření se světu vstupem do Evropské unie, ale spíše ve faktorech jako jsou rostoucí životní úroveň a vzdalující se zajímavá minulost.
Lloyd Arabella
Typ Arabella je labutí písní tradiční německé automobilky Lloyd, jejíž automobily byly atraktivní alternativou k masově vyráběným lidovým vozům.
Jawa 250 speciál, nálezový stav
V rámci edice Pohled do našich stodol a garáží přinášíme v prvním příspěvku detailní fotografie jednoho vzácně dochovaného exempláře motocyklu Jawa 250 Speciál.
Microcar Bonny 50
Zajímavé vozítko s motorem o zdvihovém objemu 49 cm3.
PF 2007
Vážení čtenáři. Rád bych se s Vámi na konci roku podělil o jeden nahořklý zážitek, který mě tak trochu donutil k zamyšlení. Mám za to, že Veteranforum a MotoMagazín čte zájmová obec sběratelů a milovníků technických starožitností.
1956 Norton Dominator
Deník o Dominatoru Jima Algara. Převzato z www.realclassic.co.uk.
1956 Norton Dominator, deník, kapitola první
Deník o Dominatoru Jima Algara, kapitola první. Převzato z www.realclassic.co.uk.
Škoda 765 combi speciál
Specifika československého prostředí mnohdy způsobují jinde zcela nevídané možnosti. Tak se také mohlo stát, že se jinde přísně střežený prototyp dostal do soukromých rukou. Dalším specifikem je i to, že ač prototyp obsahuje mnoho homologovaných dílů jako například světelné ukazatele či skla, mohl být přihlášen do běžného provozu.
Moped Jawa Supreme 3
Stálý severoamerický dopisovatel MotoMagazínu Martin Samson opět přispěl s jednou motoristickou lahůdkou. Jde o moped JAWA Supreme 3, tedy o vývozní variantu jednorychlostní Babetty typ 207.
Naše malá Švédská anabáze
Díky dennímu kontaktu při řešení pracovních problémů jsem se stihl ve Švédsku spřátelit s jedním podobně vyšinutým chapíkem. Slovo dalo slovo a najednou se u něj v garáži objevila Jawa 250 typ 579/03.
Vintage Car Museum, Nový Zéland
Tento nešťastný obrázek se mi naskytnul, po odbočení z hlavní silnice podle šipky Vintage Car Museum kousek od Národního parku Tongariro uprostřed Severního ostrova. Na několika loukách v okolí velké stodoly se nacházelo více než 3500 vraků různých vozidel.
Drezína Warszawa 223
Ještě v časech nedávno minulých sloužily u ČSD ke kontrolám drážního svršku a inspekčním cestám po československých drahách motorové drezíny postavené na bázi osobních automobilů.
Zákony a majitelé historických vozidel
Dne 1.1.1956 - v Pražském kraji již 1.4.1955 - nabyl účinnosti výnos ministerstva dopravy o odrušení motorových vozidel.
Kam jsme to dopracovali?
Naše republika, i když je početně teritoriálně malá, řadí se mezi prvních deset nejprůmyslovějších států světa. Jsme na to hrdi, ale zároveň chápeme, že máme tím větší úkol pomáhat všem druhým, aby také oni mohli...
Motocykl Jawa 250 s doplňky pro autoškolu
Nejeden motocyklista jistě rád vzpomíná na své motoristické začátky zakončené legalizováním svého umění absolvováním kurzu v autoškole. Překotný vývoj techniky neminul ani toto odvětví motorismu a tak dnes jen málo kde narazíme na autenticky dochované motocykly či automobily s namontovanou úpravou pro provoz v autoškole.
Co Sběrný dvůr schvátí, to již nikdy nenavrátí
Sběrný dvůr je pro většinu obyvatel měst místem, kde se lze s čistým svědomím zbavit přebytečného odpadu. Taktéž i já se snažím udělat nějaké to minimum pro přírodu tím, že se pokouším třídit odpad. Když už takto vytříděný odpad vezu do sběrného dvora nedá mi, abych nenakouknul do tajemného kontejneru v rohu.
Palivový ventil aneb není malých součástek
Není malých rolí, říkají herci. My motoristé bychom mohli toto rčení pozměnit na není malých součástek. Tak toto přirovnání mě napadlo při pohledu na reklamní leták firmy Motor Jikov.
Ekologický poplatek za převod vozidla
Dědictví, které nám zanechalo krátké působení Strany zelených ve vládě a sněmovně, bude trápit obyvatele této země po mnoho dalších let.
Motocykl NSU 251 OSL upravený majitelem
Tento motocykl je tak trochu opakem většiny tehdejších přestaveb. Porouchaný motor, jako nejsložitější část motocyklu, nebylo možno bez originálních náhradních dílů opravit a tak byl často nahrazován motorem jawským.
Jawa 250 typ 590 Sport - popis, renovace, zkušenosti
Popis restaurování motocyklu Jawa 250 typ 590 Sport v zajímavém barevném provedení.Podpořte MotoMagazín investováním do reklamy na jeho stránkách. Nabídněte své produkty širokému spektru zdejších návštěvníků. Nabízíme širokou škálu možností. Od obrazové reklamy, přes textovou až po PR články.


DISKUSE K ČLÁNKU
Provozovatel serveru nenese žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků
Zodpovězená témata (1/1): Strana 1 / 1
 Včera jsme se rozloučily s naším velice úspěšným a vynikajícím motocyklovým závodníkem panem Antonínem Švábem.Byl to vynikající cyklista,jel i tehdy populární závod Warszava,Berlín Praha jako náš representant.Později se věnoval závodům na krátké ploché dráze.Byl několikrát mistrem československé republiky na ploché dráze.Později se věnoval závodům na ledové ploché dráze a na ní,jako první čechoslovák dosáhl titulu mistra světa na ledové ploché dráze.Byl prvním čechoslovákem,který světový titul získal.O to víc mě zaráží,že naše média píší o kdejakém trenéru ruska atd a na Antonína nezbylo v novinách ani trochu místa.Je to naše veliká ostuda za kterou by se měl celý národ stydět !!!    [vladimír 38]    (28. 11. 2014)
Přidat odpověď    (0)

NOVÉ TÉMA
Pouze pro založení nového diskusního tématu
Diskuse není určena k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskuse odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.
 Jméno:     
 E-mail:     
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky, které souvisí s danou tématikou. Nepatřičné příspěvky budou z diskuse odstraněny.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <U>, <I>.
Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.

Nové články
NIPPON RETRO 2023
Česká Tourist Trophy + IRRC 2022
Klasici na České Tourist Trophy 2022
Bugatti Grand Prix Zlín 2022
Ve stopě zlínské šestidenní 2022
NIPPON RETRO 2022
Poznatky z renovace Suzuki GS 1000 E
Kývačka s motorem DKW
Kývačka
Druhá soutěž lidových vozítek a scooterů
První soutěž lidových vozítek a scooterů
300 zatáček Gustava Havla + IRRC 2021
Výstava lidových vozítek
Yamaha XJ 600
Lidové vozítko v nálezovém stavu
Jak na rez v nádrži?
Co dokáže udělat prodloužený zadní blatník?
Yamaha FZR 600

PODPOŘTE NÁS
SDÍLENÍM ČLÁNKU

MotoMagazín na facebooku


Témata
INZERCE     Nový inzerát
Japonské motocykly
Poválečné motocykly ČZ
Jawa Pérák
Motocykly JAWA 500 OHC
Motocykly JAWA Bizon
Lidová vozítka
Vozítka Velorex
Manet 90
Kniha vozítka Velorex
Motocyklové vozíky
Motocyklové vozíky PAv
Mopedy Stadion
Sidecary VELOREX
Videoarchiv
Francouzské motocykly
Literatura
OILMASTER
MotoMagazín na Youtube
MotoMagazín na Rajčeti
Motocyklové vozíky PAv - oficiální stránky knihy
  Oficiální stránky knihy
Jawa Californian - oficiální stránky knihy
  Oficiální stránky knihy
  Dodatky knihy
  Fan club Velorex
Vrchní, zdrhni!
www.jawadily.cz
Jawa ze souboru Naše motocykly
Žebříček článků
300 zatáček Gustava Havla 2019
Klasici na České Tourist Trophy 2022
Star Rally 2017
Nové knihy Libora Marčíka
Pérák 2016
Ve stopě zlínské šestidenní 2020
Evropský festival Route 66
Bugatti Grand Prix Zlín 2022
Brno Revival 2019
Slovácký okruh 2019
Kniha Jawa Californian
NIPPON RETRO 2019
NIPPON RETRO 2022
Grand Prix Bugatti 2019
Klasici do 500 a 750 cm3 na České Tourist Trophy 2019
Classic Show 2015
Bugatti Grand Prix Zlín 2021
NIPPON RETRO 2023
Jarní cena Brna 2018
Grand Prix Bugatti 2016
Česká Tourist Trophy 2017
Suzuki GSF 1200 Bandit
300 zatáček Gustava Havla
7. Sjezd Jawistů v Luhačovicích
Cena města Jičína 2018
Publikování nebo další šíření obsahu serveru motomagazin.cz je bez písemného souhlasu autora zakázáno. © Jiří Bartuš